Honlap olcsón? Létezik egyáltalán?
Olcsó húsnak híg a leve – szokták volt mondani.
Ez a honlap készítésénél sincs másképp. Ha meglehetősen olcsónak bizonyul egy weboldal, mindig járj utána és kérdezz rá, hogy mit fog tartalmazni az adott honlap, amelyet kérsz a fejlesztőtől.
Kicsit gyanakodhatsz ha túl olcsó weboldallal állsz szemben , természetesen ez alól kivételek a rokonok, barátok, ismerősök netán sógor aki ügyeskedve olcsóba megszámítja neked. Na de miért kezdj el gyanakodni.
Mint sok minden más szakmánál, elsősorban azért kérhetsz segítséget weboldal készítéséhez mert vagy nem értesz hozzá, nincs hozzá tapasztalatod, nem akarsz foglalkozni vele és mást szeretnél megbízni a weboldalad elkészítésével.
Az olcsóság gyakran abban áll, hogy összedobnak neked egy weboldalt de nem feltétlenül figyelnek oda a legfontosabb technikai és minőségi szempontokra.

Miért jó az olcsó honlap?
Ugyanakkor olcsó lehet egy weboldal abban az esetben is ha részletesen megbeszéled a fejlesztővel mire lesz szükséged és annak függvényében ad neked egy ajánlatot.
Amit első körben tisztáznod kell a weboldal készítőjével, hogy mit tartalmazzon a weboldalad, milyen fejlesztéseket hajtson végre milyen rendszeresen végezzen el a weboldaladon esetleges frissítéseket illetve, ha akarod-e hogy weblapodat kereső optimalizálja állapodj meg vele.
Az olcsó honlap esetében a legtöbb alkalommal nem kapsz keresőoptimalizálást a weblapodra, se állandó frissítést. Ilyenkor leggyakrabban közepes vagy akár jobb minőségű weblap is a birtokodba kerülhet az előre megírt szempontok szerint, vagyis megjelensz 4-5 aloldallal, tartalmazza a weblap az általad kért információkat, fotókat, bejegyzéseket.
Ha a konkrét célokat megfogalmaztad magadnak miért akarsz új weblapot, például egy helyi autóalkatrész kereskedő vagy, akinek már megvan a megfelelő ügyfélköre és nem célod az ügyféltoborzás vagy akár a minél nagyobb látogatottság, akkor igénybe vehetsz egy ilyen típusú weboldalt.
Ezzel megjelensz egy saját weboldallal, akit érdekel és megtalálja rólad legfontosabb közétett információkat és tartalmakat.

Mikor nem jó neked ha egy honlap túl olcsó?
Ha viszont ennél több célod lenne a weboldalad építésekor például látogatottság növelés akkor mindképp térjetek ki rá ezt hogyan tudjátok elérni. Hirdetéssel vagy keresőoptimalizálással. Ha megállapodtatok abban, milyen típusú cikkeket és tartalmakat tesztek közzé a látogatottság és a nagyobb kattintás szám reményében kérd meg a fejlesztődet, hogy egy jól látható grafikon alapján tegye közzé neked a látogatottsági adatokat az idő múlásával, hogy minden esetben azokat a feladatokat teljesítse, amivel te megbíztad. És ezáltal ellenőrzöd is az ő munkájának minőségét.
Fontos megjegyezni, hogy egy jól megtervezett és könnyen navigálható weboldal segíthet a látogatók megszerzésében, ügyfelekkel való kapcsolattartásban és a tartalom megosztásában. Azonban sokan aggódnak a weboldal készítés költségei miatt. Szerencsére léteznek megfizethető megoldások, amelyek segítenek létrehozni egy professzionális megjelenésű honlapot kisebb költségvetésből.
Megoldások olcsó honlaphoz!
Szövegszerkesztők és Ingyenes Weboldalkészítők:
Az egyik legegyszerűbb és legolcsóbb módja a honlap készítésnek az ingyenes weboldalkészítők és szövegszerkesztők használata. Olyan platformok, mint a WordPress, Wix vagy Weebly, kínálnak intuitív eszközöket, amelyek segítségével könnyedén létrehozhatunk egy személyre szabott weboldalt. Az alapfunkciókhoz ingyenes sablonok is rendelkezésre állnak, így nem szükséges pénzt költeni a tervezésre. Ha pedig van némi affinitásod a weboldal készítés kapcsán és te magad szeretnéd megtanulni az alapokat, akkor javaslom olvasd el a honlapkészítés tanfolyamról szóló cikkemet, amelyben megemlítem hogyan tudsz wordpress használatával teljesen a nulláról egy jól működő weboldalt létrehozni



Open Source Megoldások:
Az open source (nyílt forráskódú) tartalomkezelő rendszerek (CMS), mint például a Joomla vagy a Drupal, ingyenesen letölthetők és felhasználhatók a weboldalak készítéséhez. Ezek a rendszerek rugalmasak és bővíthetők, így számos funkciót és kiegészítőt használhatunk az egyedi igényeinknek megfelelően.
Ingyenes Grafikai Eszközök:
A szemrevaló weboldalhoz szükségünk van vonzó grafikai elemekre is. Az ingyenes grafikai szerkesztők, például a GIMP vagy a Canva, lehetővé teszik, hogy elkészítsük saját logónkat, képeinket és egyéb vizuális elemeket, minimalizálva ezzel a költségeket.



Megbízható, Olcsó Webtárhelyszolgáltatók:
A weboldalunknak tárhelyre van szüksége ahhoz, hogy elérhető legyen az interneten. Az olcsó webtárhely-szolgáltatók, mint például a Nethely, Bluehost vagy a HostGator, kiváló lehetőséget nyújtanak alacsony havi díjakért. Körültekintő választással megbízható szolgáltatót találhatunk, amely biztosítja a szükséges teljesítményt és biztonságot. A tárhely szolgáltatók esetében lehetőséged van arra, hogy közvetlenül már a tárhelyen kérd a fejleszteni kívánt weblapodat ahol folyamatosan tudod frissíteni te magad is programozói tudás nélkül az egyes műveleteket. Ugyanakkor számos példa van arra az estre is, hogy a fejlesztő először a saját számítógépén saját házi szerver környezetben Xampp segítségével készíti el a weboldalad vázát, majd az elkészítést követően teszi publikussá és tölti fel azt egy élő tárhelyre. A tárhelyek ma már nem jelentenek túl sok költséget a domain cím igénylése mellett, így érdemes előtte tájékozódnod, hogy az általad fontosnak vélt domain végződés elérhető-e és milyen áron.


Összegzés:
Az olcsó honlap készítése nem jelenti feltétlenül azt, hogy le kell mondani a minőségről vagy a professzionalizmusról. Az említett megoldások segítségével akár kisebb költségvetésből is létrehozhatunk vonzó és hatékony weboldalt. Fontos azonban megfelelő időt és energiát szentelni a tervezésnek és a tartalomfejlesztésnek annak érdekében, hogy a weboldalunk a legjobb benyomást keltse a látogatókban.